Laureaci Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Listopadowa Duma 2020”Laureaci w kategorii SOLIŚCI w grupie wiekowej MŁODSZEJ:

I miejsce : Zofia Kurowska

II miejsce: Mikołaj Kaliszewski

II miejsca  ex aequo: Zofia Krawczyk

III miejsce Michalina Wysocka

III miejsce ex aequo: Mateusz Świderek

Laureaci w kategorii SOLIŚCI w grupie wiekowej STARSZEJ:

I miejsce: Sandra Aleksanderek

II miejsce: Kinga Bąbol

III miejsce: Róża Paszkiewicz

Laureaci w kategorii ZESPÓŁ:

I miejsce: Młodzieżowa Schola – „HOSANNA”

II miejsce: Chór Chłopięcy – „Chcemy śpiewać”

Laureaci wystąpią w dwudniowym koncercie patriotycznym „Listopadowa Duma 2020”. Oprócz nich wystapią również: Marcin Kwaśny – recytacje, Dobrochna Jachowicz-Zakrzewska – fortepian, Bartosz Szulc – śpiew.
Usłyszymy dzieła m.in. Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, a także wiersze Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta, Adama Asnyka, Leopolda Staffa.

Koncert odbędzie się w dwóch częściach ONLINE: pierwsza w sobotę 28 listopada 2020 r. w godz. 19.00 – 21.00 i druga w niedzielę 29 listopada 2020 r. w godz. 19.00 – 21.00. Transmisja na stronie listopadowaduma.pl

Organizatorem Przeglądu pieśni i piosenki patriotycznej Listopadowa Duma 2020 jest Fundacja Życie z siedzibą w Łodzi, ul. Jaracza 18 lok. 18.

Celem wydarzenia jest m.in. zwiększanie świadomości młodzieży na temat okoliczności, przebiegu i znaczenia Bitwy Warszawskiej 1920 roku w jej setną rocznicę oraz innych wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce w związku z odradzającą się państwowością Polski po roku 1918.